У ювелірних магазинах можна побачити широкий асортимент виробів із золота різних кольорів. З одного боку, це круто, адже надає повну свободу вибору, а з іншого — виникає логічне запитання: «Яке золото краще: червоне чи жовте?». І чому?

Щоб у цьому розібратися, розглянемо обидва варіанти докладніше. Потім порівняємо їх за основними характеристиками й ціною, а наостанок зазначимо, який колір золота більше подобається ювелірам.

Особливості червоного золота

Червоне золото — це сплав золота з міддю (іноді сріблом). Така комбінація металів надає йому характерного теплого червонуватого відтінку. У зв'язку з цим його часто називають рожевим або рожево-золотим.

Зазвичай червоне золото містить близько 75% чистого золота і 25% міді. У деяких випадках додають невелику кількість срібла, щоб пом'якшити колір.

Чим привертає увагу червоне золото, так це своїм відтінком. Завдяки вмісту міді в складі воно має гарний рожево-золотистий колір. І чим більше використано міді, тим насиченішим виходить відтінок.

Також червоне золото вирізняється хорошою міцністю і довговічністю. Все завдяки наявності тієї ж міді. Порівняно з чистим золотом та іншими сплавами червоне золото виходить набагато твердішим і стійкішим до подряпин і деформацій. А це робить його відмінним варіантом для повсякденного носіння.

Основні переваги червоного золота:

 1. Унікальний зовнішній вигляд. Червоне золото має теплий і романтичний відтінок, що надає ювелірним прикрасам стильний і елегантний вигляд. Багато дівчат просто божеволіють від цього рожево-золотистого кольору. Особливо гармонійно він пасує жінкам із теплим відтінком шкіри.
 2. Комплементарність. Червоне золото добре поєднується з іншими металами й дорогоцінним камінням. Воно вважається універсальним металом для створення красивих каблучок у різному стилі та дизайні. Часто ювелірні вироби з червоного золота прикрашають діамантами різних розмірів.
 3. Антикварний вигляд. Червоне золото має вінтажний вигляд. Цей метал надає ювелірним прикрасам прекрасного шарму та ексклюзивності.
 4. Популярність. Червоне золото вважається найбільш популярним в Україні. І в цьому полягає його головна перевага. Якщо ви хочете виділитися з натовпу, носячи стильні ювелірні прикраси, то вироби з червоного золота — ідеальний вибір.

Також у червоного золота є низка недоліків, які важливо враховувати:

 • Алергічні реакції. Через високий вміст міді прикраси з червоного золота можуть викликати алергію у деяких людей. Здебільшого в цю категорію потрапляють ті, у кого чутлива шкіра.
 • Зміна кольору. Мідь має властивість окислюватися з часом. У підсумку це призводить до потьмяніння і зміни кольору. Зберегти первісний блиск нескладно, але для цього потрібно правильно доглядати за виробом з червоного золота і регулярно його чистити.
 • Складний догляд. За червоним золотом потрібно грамотно доглядати. У домашніх умовах його необхідно регулярно протирати м'якою тканиною і спеціальними засобами для чищення. Також обов'язково треба здавати вироби з червоного золота на чистку ювеліру, щоб він підтримував колір і блиск металу.

Таким чином, червоне золото чудово підійде для дівчат і жінок з теплим відтінком шкіри. Особливо, якщо вони хочуть виділитися з натовпу, красуючись у надзвичайно вишуканих ювелірних прикрасах. Якщо у вас немає алергії на мідь і не лякає необхідність регулярного догляду за червоним золотом, то можете сміливо купувати собі вироби з цього металу.

що краще: жовте чи червоне золото

Основні характеристики жовтого золота

Жовте золото — один з найпопулярніших металів у ювелірній справі. Є сплавом чистого золота з міддю і сріблом. Пропорції варіюються залежно від проби, але в середньому це 75% чистого золота, 12.5% міді та 12.5% срібла.

Такий метал має теплий і насичений жовтий колір. Його відтінок максимально наближений до натурального кольору чистого золота. Завдяки цьому він має традиційний зовнішній вигляд — м'який та елегантний.

Основні переваги жовтого золота:

 1. Стильний вигляд. Жовте золото привертає увагу своєю красою та елегантністю. Підходить для різних стилів. Його особливо полюбляють європейці, а в останні роки цей метал починає набувати популярності й в Україні.
 2. Гіпоалергенність. Жовте золото менш алергенне порівняно з червоним та іншими видами сплавів. Особливо високої проби. Це робить його чудовим вибором для людей із чутливою шкірою.
 3. Стійкість до потьмяніння. Жовте золото стійкіше до потьмяніння, особливо за умови правильного догляду. Це вигідно виділяє його на тлі червоного золота.
 4. Легкість у догляді. Жовтому золоту не потрібен настільки частий догляд, як за іншими видами ювелірних металів. Воно тривалий час зберігає свій блиск, тож регулярні візити до ювеліра тут не потрібні.

Що стосується недоліків жовтого золота, то тут можна відзначити наступне:

 • М'якість. Оскільки в цьому металі вищий вміст чистого золота, то він виходить м'якшим і вразливішим до подряпин і деформацій.
 • Обмежені комбінації. Жовте золото складніше комбінувати з іншими дорогоцінними металами й камінням. Тут треба ретельно підбирати кожен елемент дизайну, щоб зберегти гармонійний вигляд.
 • Зміна відтінку зі зниженням проби. Чим нижча проба жовтого золота, тим більше міді в ньому міститься. А через це стає більш помітним червонуватий відтінок, що може не всім подобатися.

Таким чином, жовте золото сподобається тим, хто вибирає красиву та елегантну ювелірну прикрасу. Також воно підійде людям з чутливою шкірою, оскільки в сплаві міститься набагато менше міді (порівняно з червоним золотом). До того ж жовте золото не потребує особливого догляду і за правильного догляду практично не тьмяніє, довго зберігаючи свій первинний зовнішній вигляд.

Що дорожче: червоне або жовте золото

Яке золото дорожче: жовте чи червоне? Щоб це зрозуміти, розгляньмо, від чого взагалі залежить вартість дорогоцінного металу. На ціну впливають різні чинники:

 1. Проба. Що вища проба, то більший вміст чистого золота в сплаві. І, відповідно, тим вища ціна дорогоцінного металу.
 2. Складність виготовлення. Проста гладка каблучка коштуватиме в рази дешевше, ніж дизайнерська прикраса тонкої роботи. Навіть якщо в останньої менша вага.
 3. Вставки. Прикраси із золота інкрустують різними дорогоцінними каменями. Вони відрізняються за класом, рідкістю, розміром, огранюванням — і все це впливає на підсумкову ціну ювелірного виробу. Каблучка з великим діамантом коштуватиме дорожче, ніж така ж прикраса з топазом.
 4. Бренда. Зі зрозумілих причин ювелірні вироби від іменитого бренду коштують дорожче, ніж такі ж прикраси від маловідомої компанії. Вся справа в націнці за впізнаваність і репутацію виробника.

Але загалом, вивчаючи жовте або червоне золото, ви напевно помітили, що перше звичайне коштує дорожче. І на те є кілька причин.

По-перше, на вартість впливає ціна самого золота. А чим вища проба, тим воно дорожче. Також вартість залежить від легуючих елементів. У червоному золоті — це мідь, у жовтому — срібло. Мідь коштує в рази дешевше срібла, чим і пояснюється така різниця червоного і жовтого золота за ціною.

По-друге, жовте золото менш поширене в Україні й прикраси з цього металу пропонуються в обмеженій кількості. Тільки останніми роками воно стало набирати популярності. У той час як червоне золото має великий попит і продається в кожному ювелірному магазині. З цієї причини каблучки та сережки з червоного золота коштують дешевше, ніж аналогічні ювелірні вироби з жовтого золота.

яке золото дорожче: червоне чи жовте

Яке золото вважається кращим: червоне чи жовте?

Не зовсім коректно ставити питання саме так: що краще — жовте чи червоне золото. Річ у тім, що ювелірні прикраси підбирають з урахуванням багатьох нюансів.

Насамперед враховують тип шкіри. Під час відвідування ювелірного магазину консультанти зазвичай пропонують просто приміряти будь-яку каблучку з різного кольору золота: червоного, жовтого тощо. Після цього відразу стає зрозуміло, яка ювелірна прикраса пасує, а яка абсолютно недоречна.

Наприклад, вироби з червоного золота вибирають люди з теплим відтінком шкіри. Їм дуже пасують такі ювелірні прикраси. У той час як вироби з жовтого золота вважаються універсальними й пасують практично всім. Але знову ж таки: бажано їх приміряти та переконатися, що вони мають гарний вигляд із вашим типом шкіри.

Далі враховуються особисті вподобання. Комусь подобається жовте золото, іншим — червоне. Тут усе індивідуально. Жовте золото важче, червоне — легше. Це теж має значення, адже деякі люди обирають собі тільки легкі ювелірні прикраси.

Не менш важливу роль відіграє і ціна. Як згадувалося вище, жовте золото коштує дорожче, червоне — дешевше. Відповідно, якщо людина хоче придбати недорогу ювелірну прикрасу, вона придивлятиметься до виробів із червоного золота. Особливо, якщо воно підходить під її тип шкіри. І навпаки: якщо стоїть мета придбати дорогу ювелірну прикрасу, яка стане сімейною реліквією і передаватиметься по жіночій лінії, тоді краще вибрати виріб із жовтого золота.

Іншими словами, кращого варіанту тут немає. І червоне, і жовте золото по-своєму гарні. Просто кожна людина обирає саме те, що їй потрібно, виходячи з наявного бюджету та особистих уподобань.

Який колір золота вибирають сучасні ювеліри

Сучасні ювеліри обирають між червоним і жовтим золотом залежно від безлічі факторів. Вони враховують модні тренди, культурні вподобання, естетичні цілі та уподобання своєї цільової аудиторії. Обидва типи золота мають свої унікальні переваги й використовуються для створення різноманітних ювелірних прикрас.

Наприклад, молодіжні бренди більше схиляються до червоного золота. А компанії, орієнтовані на класичні та традиційні цінності, виготовляють здебільшого ювелірні вироби з жовтого золота.

Також усе залежить від регіональних уподобань. Наприклад, у Західній Європі великий попит має червоне золото. В Україні та інших країнах СНД більш популярне жовте золото, адже це справжня класика.

Іншими словами, ювеліри враховують потреби своїх покупців. Якщо компанія орієнтується на масову аудиторію, то більшу частину її асортименту складають прикраси з жовтого золота. Якщо ж вона пропонує ювелірні вироби для молоді, тоді в каталозі пропонуються в основному продукція з червоного золота.