Каблучки з діамантами — це ювелірні прикраси неймовірної краси. І щоб вони якомога довше зберігали свою чарівність, необхідний правильний догляд за виробами з діамантами. В іншому випадку прикраси тьмяніють і втрачають свій первісний вигляд. Доглядати за ними нескладно, достатньо дотримуватися основних рекомендацій, які ми й розглянемо нижче.

Як правильно зберігати прикраси з діамантами

Найпростіший спосіб зберегти красу ювелірних прикрас з діамантами — це правильно їх зберігати. Як то кажуть, профілактика — найкращий засіб. Дотримуючись найпростіших рекомендацій, ви зможете зберегти блиск і красу каблучок з діамантами на довгі роки:

 1. Використовуйте окремі коробочки або шкатулки. Зберігайте кожну прикрасу з діамантами в окремій комірці ювелірної коробочки. Так ви уникнете подряпин і пошкоджень. Як варіант, можна зберігати вироби з діамантами в індивідуальних мішечках. Тільки обирайте такі мішечки й коробки, які вистелені м'якою тканиною (наприклад, оксамитом), щоб гарантовано вберегти прикраси від механічних пошкоджень.
 2. Уникайте контакту з іншими прикрасами. Якщо плануєте зберігати каблучку з діамантом у скриньці, використовуйте роздільники або спеціальні вставки. Подбайте про те, щоб метали й дорогоцінне каміння не терлися один об одного. Зберігайте вироби з діамантами окремо від інших ювелірних прикрас — особливо від тих, які можуть їх подряпати.
 3. Захищайте від вологи та екстремальних температур. Зберігайте ювелірні прикраси з діамантами в сухому місці, подалі від прямих джерел вологи й тепла. Не тримайте їх на кухні або у ванній кімнаті. І намагайтеся підтримувати оптимальну
 4. температуру і рівень вологості в тому приміщенні, де будуть зберігатися прикраси.

Дотримуйтесь цих простих порад — і каблучки з діамантами довго тішитимуть вас своєю унікальною і неповторною красою.

Основні правила догляду за виробами з діамантами

Догляд за діамантами нескладний. Потрібно лише запам'ятати основні правила. Розглянемо прості рекомендації, як доглядати за прикрасами з діамантами:

 • знімайте каблучки та сережки з діамантами щоразу, коли ви приходите додому (носити дорогі ювелірні прикраси в домашній обстановці немає жодної потреби);
 • не торкайтеся діамантів голими руками, адже вони дуже чутливі до шкірного жиру на пальцях;
 • уникайте впливу хімічних речовин і засобів з високою абразивністю на дорогоцінне каміння (щоб усунути утворені плями й подряпини, доведеться шліфувати діамант, а це негативно вплине на його габарити і якість ограновування);
 • не залишайте каблучки з діамантами на сонці, інакше вони можуть зблякнути під впливом УФ-променів;
 • уникайте механічного впливу на прикраси з діамантами (камінь може надколотися, а за повторне огранювання для усунення дефекту візьметься далеко не кожен фахівець);
 • знімайте вироби з діамантами, коли йдете до спортзалу, сауни, масажного салону або їдете у відпустку (саме в таких умовах вони піддаються агресивним зовнішнім факторам — температурі, волозі та поту);
 • перевіряйте якість кріплення дорогоцінного каменю в каблучках і періодично здавайте виріб фахівцеві для профілактики (від щоденного носіння кріплення слабшають, і діамант може випасти).

Як бачите, правила досить прості та легко здійсненні. Зате, знаючи, як доглядати за каблучкою з діамантом, ви збережете її первісний вигляд на довгі роки. А за необхідності зможете подарувати дітям та онукам по жіночій лінії.

рекомендації по догляду за прикрасами з діамантами

Як чистити прикраси з діамантами в домашніх умовах

Правильне зберігання і догляд за каблучкою з діамантом — це, звичайно, добре, але недостатньо. Навіть дотримуючись усіх запобіжних заходів, ви неминуче зіткнетеся з тим, що доведеться чистити виріб з дорогоцінним каменем. Ця процедура теж важлива, адже вона відновлює первинний зовнішній вигляд ювелірної прикраси.

Річ у тім, що діаманти притягують жир і бруд, що зменшує їхній блиск. І як би ви не намагалися правильно їх зберігати, це все одно трапиться. Хороша новина полягає в тому, що усунути всі ці дрібні огріхи досить просто. Треба лише знати, як чистити прикраси з діамантами.

Відразу зазначимо, що не варто сліпо вірити всьому, що ви знайдете в інтернеті. Багато способів чищення можуть зіпсувати зовнішній вигляд ювелірної прикраси. Потрібно використовувати тільки найдбайливіші методи, які не зашкодять красі виробу з діамантом.

Спеціально для цього ми відібрали найбільш безпечні способи, як чистити діаманти вдома:

 1. Використовуйте теплий мильний розчин. Візьміть рідке мило і розчиніть його у воді (на склянку достатньо 1 чайної ложки). Не використовуйте господарське мило — воно абсолютно не підходить для цих цілей. Переконайтеся, що температура води не перевищує 30-40°C. Якщо ви опустите виріб з діамантами в гарячу ванночку, то дорогоцінні камені можуть потьмяніти. Покладіть ювелірну прикрасу в розчин на 10-15 хвилин. Потім витягніть її та усуньте м'якою зубною щіткою найбільш помітні забруднення. Після цього промийте прикрасу під чистою водою і насухо витріть її ганчірочкою з м'якої тканини.
 2. Використовуйте ватяну паличку. Змочіть її в нашатирному спирті та протріть нею діамант. Не забудьте відкрити вікно, щоб усунути їдкий запах.
 3. Використовуйте чистий медичний спирт або горілку. Розчиніть їх у воді, а потім покладіть діамант у цей розчин. Зачекайте кілька хвилин, після чого дістаньте ювелірну прикрасу і ретельно натріть її оксамитовою серветкою.

Є ще один спосіб, як чистити діаманти в домашніх умовах — використовувати цибулевий сік. Його наносять на прикрасу на кілька хвилин, після чого змивають проточною водою. Потім витріть ювелірний виріб серветкою з мікрофібри або замші.
Якщо описані вище способи викликають у вас сумніви, тоді віднесіть прикрасу з діамантом ювеліру. До слова, це найкращий варіант. Ювелір прекрасно обізнаний, як чистити діаманти, і легко відновити первинний зовнішній вигляд дорогоцінних каменів. Плюс він дає гарантію результату, тож будь-які форс-мажори повністю виключені. Чого не можна сказати, якщо ви самі чиститимете діаманти в домашніх умовах.

Що може пошкодити діамант

Якщо плануєте доглядати за прикрасами з дорогоцінним камінням самостійно, тоді важливо знати, що вони дуже бояться деяких речовин. До цього списку входить:

 • Хлорне вапно. Воно повністю знебарвлює золото. А при впливі хлорки з діамантом на ньому з'являється наліт. Ні в якому разі не користуйтеся нею, інакше безнадійно зіпсуєте прикрасу.
 • Йод. При контакті ювелірного виробу з йодом він набуває неприродного жовтого відтінку. Усунути сліди цієї речовини майже нереально, тож намагайтеся не допускати подібних ситуацій.
 • Оцет, марганцівка, перекис водню. Усі ці засоби окислюють золото. Також через них на ювелірному виробі з'являється білястий наліт.
 • Мийні засоби та порошки з підвищеним вмістом лугу. При контакті діамантів з такою хімією вони стають тьмяними та втрачають свій красивий блиск.

Отже, якщо ви збираєтеся купувати або вже купили гарний ювелірний виріб з дорогоцінним каменем, то обов'язково розберіться з питанням, як доглядати за діамантами. Замовте оксамитову коробочку або мішечок і дотримуйтесь простих правил зберігання таких прикрас.

Що стосується чищення, то тут дивіться самі. Якщо відчуваєте впевненість у своїх силах, можете доглядати за ювелірним виробом самі. Але найкраще віднести прикрасу з діамантом фахівцеві: разова послуга коштує недорого, зате ви точно будете впевнені в збереженні краси й блиску дорогоцінного каменю.