Мінералогія - цікава і захоплююча наука, що зберігає безліч таємниць. Багато людей до сих пір вважають, що алмаз і діамант не відрізняються і коштують однаково. А інші впевнені - це абсолютно різні мінерали. І одне, і друге переконання невірне. Але знати відмінності між алмазами і діамантами потрібно, особливо тим, хто планує зробити надійні інвестиції в ювелірні прикраси і дорогоцінне каміння.

Що важливо знати про алмази

Алмази - це найтвердіші природні мінерали, які під дією високого тиску формуються на великій глибині, в надрах землі. Як виглядає алмаз, цікавить багатьох. Це - мутний камінь з різними включеннями і справжню його цінність можуть визначити тільки фахівці. Відрізнити алмази від інших мінералів можна за рахунок їх здатності до люмінесценції - під дією сонячних променів камінь демонструє унікальний оптичний ефект - він починає світитися всілякими відтінками. Найчастіше він прозорий, але може бути зеленуватого, синього, рожевого або навіть червоного кольору. Особливо цінуються камені і з легким відтінком блакитного кольору. Інші домішки зазвичай вважаються браком, але трапляється, що іноді і вони цінуються дуже високо.

В чому різниця між алмазом і діамантом: що важливо знати про мінерал

А як добувають алмази, цікавляться особливо допитливі люди. Родовища знаходяться в місцях з геологічною активністю і залягають на глибині 100-200 км, де температура досягає 1 500С, а тиск - понад 40 тисяч атмосфер. Згодом вулканічна магма через «трубки вибуху» («кімберлітові») виносить на поверхню мінерал, зовнішній вигляд якого складно назвати привабливим. У всьому світі налічується всього декілька десятків місць видобутку алмазів.

Технологія видобутку алмазів віддалено нагадує золотодобування з промиванням породи. У промислових масштабах самим недорогим і доступним вважається відкритий спосіб видобутку, коли знімається верхній шар грунту і потім за допомогою направленого вибуху обрушаются стінки. Переробка руди виробляється на ГЗК - гірничо-збагачувальних комбінатах. У пошуках алмазів переробляються тонни руди. У деяких випадках можлива тільки ручна праця.

Закритий спосіб видобутку алмазів застосовується, коли відкритий з різних причин неможливий. Він передбачає буріння шахт, застосування інноваційного обладнання. Такі шахти можуть бути глибиною до 1 км, похилими або вертикальними. Між виробками залишають відстань в 100 метрів.

Як з алмазів отримують діаманти

Після ретельної обробки, професійного полірування, ідеального шліфування з алмазів виходять діаманти. Коштовне каміння проходить перевірку, в процесі якої до уваги беруться кілька важливих ознак:

 • чистота мінералу;
 • маса в каратах;
 • відтінок;
 • спосіб ограновування.

Саме ці ознаки дозволяють виділити бездоганні і найдорожчі діаманти.

Алмаз і діамант, різниця між якими очевидна, об'єднують склад і умови формування. Перший з них - натуральний самоцвіт, а другий - дорогоцінний, гранований і вже шліфований камінь. Саме діаманти використовуються в:

 • ювелірній промисловості для створення унікальних і дорогих прикрас;
 • ядерній промисловості;
 • годинниковій справі;
 • медицині;
 • мікроелектроніці.

Маса алмазу або діаманта вимірюється в каратах. Величезними прийнято вважати мінерали в 15 карат, а унікальними - понад 100 карат. Останні після обробки отримують власне ім'я і часто стають надбанням історії. Що дорожче - алмаз або діамант? Це питання важливе, а відповідь очевидна - при однакових вихідних параметрах це, звичайно ж, діамант.

В чому різниця між алмазом і діамантом: що важливо знати про мінерал_2

Типи огранування

Експерти в області ювелірної справи знають, що при обробці самоцвітів втрачається від 40 до 60% ваги. І тільки 25% мінералів підходять для ювелірної галузі. При цьому тип зробленого огранування напряму впливає на вартість діамантів. Огранування може бути:

 • круглим — найдорожчий і затребуваний (до 90% алмазів обробляються саме так);
 • фантазійним — потрібно для сережок певної геометрії;
 • смарагдовим — використовується для створення кілець і візуально робить пальці довші.

Що варто купити: алмази чи діаманти?

По праву алмази вважаються найдорожчими мінералами і класифікуються, як валютна цінність. Їх покупка - надійна інвестиція, адже вартість таких каменів ніколи не падає, а систематично збільшується.

Рішення купити діамант як елемент золотої прикраси мудре. Це - прекрасний подарунок, який гарантовано справить незабутнє враження на одержувача. Багато ювелірих виробів з дорогоцінними каменями стають сімейними реліквіями і передаються з покоління в покоління.

Все про діаманти знають і можуть розповісти фахівці ювелірного дому Lunet Jewellery. Компанія спеціалізується на виробництві і продажу ексклюзивної ювелірної продукції з золота і срібла найвищої проби, діамантів бездоганної якості. Діамант - камінь, який символізує вічність почуттів, їх глибину. Тому досить часто камінь використовується при створенні кілець для заручин і весілля. Над цим мінералом не владний час - діамант, характеристика якого - надміцність, не старіє. При цьому його інвестиційна привабливість стає дедалі більше.