Каблучки з золота з діамантами здавна вважаються стильними прикрасами, статусними аксесуарами і надійною інвестицією. Але щоб покупка була вдалою і приносила радість, важливо правильно підібрати розмір, щоб вона не тиснула і не бовталась на пальці, не була джерелом роздратування і дискомфорту. Сьогодні ми вирішили поділитися важливими і корисними порадами, як правильно підібрати розмір кільця.

Рекомендації по вибору потрібного кільця

Якщо кільце підібрано неправильно, воно буде дратувати і порушувати кровопостачання пальця, що може привести до захворювань суглобів. В цьому випадку доведеться звернутися в ювелірну майстерню і збільшувати розмір. Але це неможливо зробити, якщо в оздобленні присутній будь-який декоративний елемент - наприклад, діамантова доріжка або один-два великих камені.

Як правильно підібрати розмір каблучки: практичні поради - Lunet Jewellery

При збільшенні кільця постраждають місця кріплення і дорогоцінні камені можуть випасти, зовнішній вигляд прикраси виявиться зіпсованим. Знаючи це, ювеліри не беруть вирішувати таке завдання подібним чином. Якщо ж навпаки - кільце виявиться більшим і буде спадати з пальця, майстер запропонує зрізати його частину і з високою точністю відполірувати нове місце з'єднання. Все це клопітно й небезпечно для виробу. Тому так важливо знати розмір, зробити правильний вибір і вдалу покупку.

Існує кілька критеріїв, які допоможуть при такому відповідальному виборі:

  • ширина виробу - вона багато в чому визначається в залежності від довжини пальців. Якщо вони витончені і довгі, занадто тонке колечко буде виглядати недоречно;
  • особливості фізіологічної будови пальців - в цьому випадку враховується не тільки їх товщина і довжина, але і стан фаланги;
  • зміна товщини пальців через їх набряклості протягом доби, після фізичних занять і навантажень.

Фахівці не рекомендують відвідувати ювелірний магазин і приміряти кільця відразу після сну або відвідування тренажерних залів.

В першу чергу перед покупкою важливо визначитися для пальця якої саме руки буде призначена прикраса. Зазвичай пальці «робочої і неробочої» руки різні - вони відрізняються через ступені навантаження на них. В окремих випадках мова йде про різницю в півтора розміру. Велику роль відіграють умови, в яких проводиться примірка і продаж. Якщо це відкритий павільйон, який працює в будь-який час року, або комфортний магазин з працюючим кондиціонером у спеку, важливо якийсь час там побути і дати організму можливість адаптуватися до змінених температурних умов.

Кільце має бути зафіксованим на пальці - його статичне положення обов'язкове. Тонкі вироби менш вибагливі. А ось широкі обручки і печатки, масивні персні вимагають більш уважного ставлення і неспішної примірки. Їх варто брати на пів розміру більше, щоб в майбутньому не виникли складнощі при кожному знятті.

Вчимось визначати розмір каблучки

У ювелірних магазинах є сучасні пристосування, які допоможуть виміряти товщину пальця і ​​вибрати кільце, розмір якого буде оптимальним. Але зараз багато людей замовляють прикраси в інтернет-магазинах, і тому важливо знати, як виміряти розмір кільця вдома, використовуючи підручні засоби. Для цього варто взяти нитку, волосінь, тоненький ремінець або фрагмент паперу, щоб можна було обернути його навколо пальця. При вимірі розмір кільця в см, слід враховувати, що прикраса має обертатися. Замір проводиться в тому місці, на якому планується носити виріб - ближче до долоні або до фаланги. Нитка не повинна бовтатися і перетягувати, здавлювати палець - важливо вибрати «золоту середину».

Вчимось визначати розмір каблучки - Lunet Jewellery

Варто пам'ятати про товщину фаланги - образна вимірювальна окружність повинна спокійно її проходити. Тільки після цього фіксується місце змикання нитки, і вона відрізається. Потім її акуратно укладають на рівну поверхню, розправляють (при необхідності можна натягнути і притримати одним пальцем) і заміряють за допомогою лінійки або рулетки. А далі доведеться згадувати математику - отримане число за допомогою калькулятора ділять на 3,14 - це математична одиниця, число «пі», яке і вкаже розмір кільця.

Завдання ускладнюється, якщо прикраса купується не собі. І важливо знати, наприклад, як визначити розмір пальця чоловіка або дружини, коханої дівчини або мами, коли є бажання зробити сюрприз. В цьому випадку можна взяти кільце, яке вже носить ця людина, і звернутися за порадою до ювеліра або продавця-консультанта. А можна непомітно надіти прикрасу на свій палець і відзначити місце, де воно не проходить далі. А потім, за допомогою вищеописаної технології з ниткою, потрібно заміряти довжину. Крім цього, є ще один надійний спосіб, як дізнатися розмір кільця непомітно - запитати у родичів, близьких людей.

Зверніться до професіоналів!

Експерти в області ювелірної справи звертають увагу на важливу деталь - в світі прийняті різні системи визначення розмірів. В Україні застосовуються показники від 14-22,5, коли кожен наступний розмір на 0,5 мм відрізняється від попереднього. Але найпопулярнішою і поширеною вважається європейська система. При цьому європейські розміри кілець відрізняються від японської і північноамериканської системи. А в Англії вони позначаються взагалі буквами.

Тому так важливо отримати попередню консультацію фахівців і озброїтися теоретичними знаннями. Надати допомогу завжди готові консультанти ювелірного дому Lunet Jewellery - їм допомагають знання і таблиця відповідності розмірів кілець. Компанія самостійно виробляє золоті кільця з діамантами для заручин, весілля і її фахівці прекрасно знають, як визначити розмір пальця і підібрати оптимальну прикрасу. Наприклад, 17 розмір колечка для дівчини-випускниці або до її повноліття, нареченій або дружині до ювілейної дати весілля.