Щоб ювелірні вироби з білого, червоного, жовтого золота і діамантів довго та якісно служили вам, доглядати за ними треба з перших хвилин використання.
Що шкодить ювелірним виробам?
Ультрафіолетове, рентгенівське або радіоактивне випромінювання можуть зробити дорогоцінний метал тьмяним. Радимо знімати ювелірні прикраси, коли використовуєте агресивні миючі засоби, відбілювачі чи засоби для виведення плям.
Декоративна косметика і засоби по догляду за волоссям (лаки, муси, креми) залишають сліди на золотому колечку або ланцюжку. Дотримуйтеся порад:
- знімайте кільце зі вставкою за ободок, а не за камінь;
- одягаючи браслети та ланцюжки, стежте за збереженням замка і цілісністю виробу;
- періодично давайте ювелірним виробам відпочинок.
Не допускайте падіння коштовних виробів, щоб не зіпсувались ажурні вставки або декоративні елементи. Вироби із золота варто знімати перед сном та на морському курорті, в бані, сауні або душі. Адже піт, солона вода і відчутний стрибок температур призведуть до зміни кольору прикрас або тріщин на них.
Як доглядати за ювелірними виробами?
Позбутися забруднень на ювелірних виробах допоможе теплий розчин з води і спіненого рідкого миючого засобу: замочіть в ньому вироби на 15 хвилин, щіткою акуратно видаліть бруд, а потім ретельно протріть сухою ганчіркою. Щоб підсилити ефект, додайте в розчин кілька крапель нашатирного спирту, він усуне жирні плями, надавши золоту чудовий блиск.
Складні забруднення з поверхні ажурних прикрас можна зняти ватяною паличкою. Браслети та ланцюжки зручно очищати в пластиковій пляшці з розчином води і нейтрального мила.
Для делікатного щоденного догляду за дорогоцінними прикрасами використовуйте ювелірні серветки із замші або мікрофібри.
Повернути початковий вигляд потемнілому металу допоможе звичайна сода і фланелева тканина. Для якісної чистки виробів з червоного, жовтого або білого золота, в тому числі й з вставками часто використовують спеціальну ювелірну косметику: пасту, піну або рідину.
Вам знадобиться поліруюча тканина для чищення, відновлення і захисту, а також спеціальна тканина, яка захищає від потемніння. Очищати вироби варто принаймні раз у місяць. Тоді вони щоденно тішитимуть вас ефектним блиском і красою.
Як чистити вироби зі вставками?
Щоразу коли знімаєте каблучку, браслет або ланцюжок зі вставками, протирайте виріб ювелірними серветками, делікатно очищаючи їх від зовнішніх пилу та бруду.
Золоті вироби з діамантами та іншими твердими натуральними мінералами можна очистити розчином прального порошку і м'якої щітки. Цей спосіб не можна застосовувати, якщо твердість каменю в ювелірній прикрасі нижче 5 одиниць за мінералогічною шкалою твердості. Оскільки кожен метал або мінерал унікальний і самобутній, радимо вибирати професійні засоби по догляду за ювелірними прикрасами.
Для чищення, захисту, надання кольору ювелірним виробам з дорогоцінного та напівдорогоцінного каміння можна використовувати спеціальні засоби для споліскування по догляду за платиною, білим або червоним золотом. Універсальні і якісні професійні засоби гарантують Вашим каблучкам, ланцюжкам та іншим прикрасам першочергову яскравість.
Один раз у рік варто відвідати ювеліра, який оцінить міцність замків, протестує надійність закріпки каменів, при необхідності - дбайливо очистить виріб зі вставками, повторно покриє прикрасу родієм, пополірувавши до яскравого блиску.
Як зберігати ювелірні прикраси?
Ідеальним місцем для зберігання золотих каблучок, браслетів, сережок, ланцюжків є шкатулка з м'якою оббивкою, яка ізольована всередині та доповнена м'якими мішечками.
Кожну ювелірну прикрасу варто поміщати в індивідуальну комірку, щоб уникнути подряпин, тріщин або плям від окислення металів. Золото необхідно зберігати окремо від срібла, коштовності з більш високою пробою - окремо від прикрас з більш низькою пробою.
Вибирайте місце далеко від ванної кімнати, батарей або обігрівачів. Чудово підійде кімната, де немає перепадів температури, небажаних випарів або вологи. Не варто класти прикраси із золота або срібла в звичайну коробку з картону, так як з часом ювелірні вироби можуть почорніти від сірки.