В Україні сформувалися національні традиції заручин і весілля, носіння весільних прикрас у вигляді кілець. Але своїм корінням вони сягають глибокої старості. Ще в давні часи з'явилася традиція носіння обручок. Прийнято вважати, що її родоначальниками були єгиптяни, які на безіменному пальці лівої руки носили золоті кільця.

Вибір руки і пальця не був випадковим - ті, що поклоняються богові Осірісу були впевненими, що саме тут проходила артерія до серця. А ось римляни дарували коханим дівчатам кільця, як знак того, що їх серце зайняте і готується зв'язати себе узами шлюбами. Християни тільки в IX столітті н.е. отримали церковне благословення на обмін обручками. При цьому жінки могли носити прикраси з золота, а чоловіки - з металу, а пізніше - з срібла і золота.

Давні традиції і прикмети українців

Заручини йшла за сватанням, оглядинами - це був один з важливих етапів, що передують весіллю, корені якого сягають в історію. Саме в цей момент закохані заявляють про своє бажання, готовність створити сім'ю.Українські традиції: весілля та вінчання

В Україні існували певні канони, ритуали. Спочатку в будинок дівчини посилали сватів і в присутності її батьків проходили оглядини. В процесі сватання, на якому повинен був бути присутнім і наречений, він просив у батьків коханої згоди на шлюб і дарував дівчині кільце. Якщо вона брала подарунок, значить - говорила «так». З цього моменту молоді люди офіційно вважалися нареченими.

Руки молодих за традицією з'єднували на зерні та хлібі. Засватана наречена пов'язувала дружину і сватам вишиті рушники або дарувала красиві хустки. Присутні одягали хлопцеві вінок з квітів на голову, а в косу дівчини вплітали червону стрічку. На Гуцульщині нареченій також одягали вінок з барвінку, змащений медом і покритий золотим пилком. Вона не знімала його навіть під час сну. Якщо вінок губився, вважалося, що це погана прикмета і сімейне життя буде зі складнощами.

Цей період до весілля за церковними канонами виключав інтим. Але в деяких українських районах після заручин наречений мав право залишитися з ночівлею в будинку нареченої. При цьому ліжко закоханим готувала майбутня теща. В процесі заручин обидві сторони обговорюють всі питання, пов'язані з весіллям, вирішують фінансову сторону. Порушити таку домовленість було не можна - це межувало з соромом і могло обернутися серйозними фінансовими проблемами.

Сучасні традиції заручин

Зараз все більше молодих людей в момент заручин звертаються до українських традицій своїх предків. Багато хто робить це в присутності членів сім'ї або публічно в кафе, ресторані, на концерті, масовому заході. Таку публічну заяву про бажання створити сім'ю при свідках накладає зобов'язання і говорить про серйозність намірів. Хлопець підносить кільце для заручин. Багато запрошують на цей процес професійного фотографа, який фіксує перші кроки зародження сім'ї.

Весілля: які обручки варто вибрати

Наступний етап - весілля. Зазвичай обручку для нареченої і нареченого купує чоловік. Сучасна ювелірна промисловість пропонує величезний вибір такої весільної атрибутики - це можуть бути обручки парні або виконані по різному дизайну для кожного представника пари. Завжди є вибір виробів, що відрізняються по:

  • матеріалу;
  • стилю;
  • дизайну;
  • формі.

Можна вибрати прикраси зі срібла, але весільні кільця зазвичай бувають золотими. Фахівці нагадують, що ці вироби носять постійно і тому важливо врахувати їх практичність - метал повинен бути якісним, дизайн не вычурным, без зайвих витіювань, які в побуті і на роботі можуть створити незручності.

Вибираючи розмір золотого кільця, важливо враховувати фізіологічні особливості людини. У когось руки набрякають, у когось хворобливі суглоби. Тому примірку варто робити в ранковий час. Ширина виробу повинна бути зручною, носіння - комфортним.

Існують народні забобони щодо передачі обручок у спадок. Якщо сімейне життя пари була щасливою, вважається, що молоді можуть повторити їхню долю. Але є уточнення - такі кільця приймаються, коли старші члени родини відзначили срібне або навіть золоте весілля. Але такі прикраси, при всій їх сакральності, не відповідають модним тенденціям і тому молодята воліють купити обручку, яку подобається кожному з них.

Зазвичай ці вироби роблять із золота - цей метал з давніх часів асоціювався з сонцем, яке було джерелом світла і тепла. Форма кола - символ вічності і непорушності зв'язку, коли немає можливості його розімкнути. Якщо два кільця покласти поруч - вийде математичний знак нескінченності.

Ціна весільного кільця з золота висока - цей метал дорогий, тим більше, коли виріб прикрашено діамантом. Тому до вибору варто підійти неспішно і правильно вибрати ювелірну компанію, яка пропонує якісний продукт.

Прикмети і забобони

Одна з забобонів говорить, що молодятам не можна брати чужі кільця - це може привести до повтору помилок господарів прикрас. Тому не прийнято купувати вживані кільця і ​​ризикувати сімейним благополуччям. Погана прикмета - дозволити приміряти своє кільце родичам або подругам. Вважається, що так можна передати своє щастя. Якщо кільце падає в момент розпису або вінчання - розлучення не уникнути. Так говорить ще одна прикмета. Поганий знак - втрата кільця, як і його поломка.

Можна прислухатися до забобонів, страхів і прогнозів, а можна ігнорувати і сподіватися на свої почуття. Який краще продукт вибрати, на якій руці носити обручку, на якому пальці - індивідуальний вибір кожного.