З давніх часів і до наших днів збереглася традиція прикрашати кільцями пальці своїх рук. Перші вироби робили з каменів, дерева, всіляких металів. Вважається, що таке захоплення - це виключно жіноча пристрасть. Сильна половина людства більш спокійно ставиться до цього і носить переважно обручки або масивні печатки, персні стриманого дизайну.

Світові традиції: на якій руці прийнято носити обручки

Якщо раніше не було культури носіння кілець, то з часом люди виробили певну символіку для пальців кожної руки. І обручка в цьомуОбручки: на якій руці носять прикраси, згідно з традиціями і повір'ями ранжуванні вважається головною - адже при знайомстві, щоб отримати первинну інформацію про людину, ми звертаємо увагу на наявність або відсутність якраз цієї прикраси.

Сімейний статус, в свою чергу, допомагає вибрати правильний тон у спілкуванні з нею. На якій руці носять обручку або заручальне кільце в різних державах або районах однієї країни, з чим їх комбінують? Цікаво? Тоді читайте далі.

Обручки традиційно носять на безіменному пальці. Християнські держави вибирають для цих цілей праву руку - її прийнято вважати провідною, так як використовують для накладання хреста, підписання документів, вітання одне одного у вигляді рукостискання. Католики Європи і США, далекої Австралії і Єгипту, Канади воліють для цих цілей ліву руку.

Але є країни, де до одруження кільця носять на одній руці, а після її змінюють. У Шрі-Ланці заручні золоті кільця представники сильної половини одягають на праву руку, а жінки - на ліву. Але мусульманські країни не практикують обмін прикрасами.

У багатьох державах зберігається традиція овдовілим людям в знак своєї вірної любові до померлого переодягати кільця на іншу руку.

На якому пальці носять заручальні каблучки та обручки

Ще в давні часи римляни і єгиптяни вірили, що з серцем безпосередньо пов'язаний безіменний палець правої руки. Тому на ньому носили сакральну символіку. Слов'яни також впевнені, що саме цей палець відповідає за зв'язок чоловіка і дружини. Можна провести легкий і простий експеримент: скласти пальці рук разом, опустивши всередину долоні середні. На спробу відірватися один від одного легко реагують вказівні пальці - вони відповідають за зв'язок з кровними братами і сестрами, мізинці - вони пов'язують людей з дітьми і великі - вони демонструють зв'язок з батьками. І тільки безіменні - немає ніякої можливості роз'єднати - саме так повинен виглядати зв'язок між подружжям.

Тому в більшості країн на цьому пальці люди носять весільну символіку. Але є винятки. Так, в Ізраїлі наречений вдягає заручальну каблучку нареченій, використовуючи вказівний палець. А вже в Єрусалимі для цих цілей вибирають середній. Хоча, правило це не строге і жінки після обряду носять кільця, як їм зручно.

Обручки: на якій руці носять прикраси, згідно з традиціями і повір'ями - LUNET JEWELLERYУ минулих століттях в країнах, які сповідують іслам, кожен правитель видавав свій припис - на який саме палець надягати і як носити весільні кільця. Десь для цих цілей вибирався великий палець, на інших територіях - мізинець.

Сучасні послідовники навчань пророка Магомета все частіше вибирають європейський варіант. Але носіння такої весільної атрибутики тут необов'язково. До речі, для мусульман-чоловіків існує заборона на носіння золотих прикрас. Зате жінки можуть вибирати будь-який метал для весільних виробів.

Чи носить чоловік весільне кільце чи ні багато в чому залежить від реакції його дружини. А також пов'язано з умовами праці, коли руки часто забруднюються, наприклад, машинним маслом, коли кільце може виявитися травмонебезпечним, як це буває у верстатників.

Дарування заручального золотого кільця - це демонстрація серйозності намірів. В Україні і країнах СНД ці прикраси традиційно надягають на безіменний палець правої руки. Носять їх різний час - від місяця до двох років. Такі прикраси можна побачити тільки на жінках - адже за традицією пропозицію в романтичній обстановці роблять чоловіки. Тому парними бувають виключно обручки.

Коли закохані хочуть приховати плани на майбутнє, наречена носить заручальне кільце на грудях на ланцюжку/нитці, як оберіг або амулет. Після весілля з заручальною каблучкою поступають по різному:

  • його переодягають на будь-який інший палець;
  • залишають, як родинний оберіг;
  • носять разом з обручкою;
  • переплавляють на хрестик малюкові на хрестини.

Трапляється, що обручку один з подружжя носить тільки на шиї. Іноді, це пов'язано з травмою пальців, хворобою суглобів. У Франції після смерті одного з подружжя і в пам'ять про нього прикраси носять на грудях.

Вінчальні кільця: особливості носіння

Церковне таїнство - вінчання деякі пари проводять окремо або разом з цивільним укладенням шлюбу. Іноді на нього вирішуються, проживши багато років разом. Тому не варто плутати обручки з вінчальними. Вважається, що для дружини варто вибрати срібну прикрасу, для чоловіка - золоту. Їх дизайн не повинен бути химерним і занадто вже оригінальним - оптимальний варіант вибрати обідки без вставок і каменів.

На внутрішній порожнині кілець хтось робить гравіювання слів молитви, а хтось - імена подружжя або дату вінчання. Для носіння вінчальної символіки також вибирають на правій руці безіменний палець.

Ювелірним дім LUNET: оригінальний дизайн, висока якість і лояльна цінова політика

Ювелірний дім LUNET пропонує великий вибір виробів для урочистої та зворушливої події в житті кожної людини - обручки американки, європейки з білого, жовтого або червоного золота, прикрашені діамантами або без каменів. Якщо ви шукаєте обручку в Києві, Тернополі, Львові або іншому місті України радимо звернутися до нас, так як ювеліри і дизайнери компанії Lunet можуть під замовлення виконати ексклюзивні обручки. Компанія пропонує найбільш лояльні ціни і гарантує бездоганну якість і оригінальність дизайну. У нас безкоштовна доставка по Україні і безстрокова гарантія якості.